Scala i bezpieczny "duck typing"

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sat, 23 Jan 2010 06:40:00 GMT

Duck typing (opisywany przeze mnie wcześniej na przykładzie Pythona) to dosyć użyteczna technika popularna w językach dynamicznie typowanych. W typowym języku statycznie typowanym, takim jak Java, nie da się jej stosować. Ale ograniczeniem nie jest statyczne typowanie, lecz to że Java, jako język, jest po prostu słaba. W statycznie typowanej Scali “duck typing” to żaden problem. Mało tego. Fakt, że Scala jest statycznie typowana daje jej tu dodatkową przewagę na językami dynamicznie typowanymi.

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 38 comments

Uwolnienie potęgi iPhona - jailbreaking

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 17 Jan 2010 02:58:00 GMT

Tak, jak pewnie większość użytkowników iPhone’a, mimo że słyszałem od dawna o możliwości zdjęcia apple’owskich blokad (proces określany jako jailbreaking), to trochę się obawiałem że taka operacja to potencjalne ryzyko zablokowania aparatu lub jakichś innych nieodwracalnych uszkodzeń. Prawda jest taka, że to wszystko to brednie i ploty. Jailbreak jest bardzo łatwy do przeprowadzenia i jest to proces w pełni odwracalny.

Czytaj dalej...

Tagi , , , , , , , , , , , , , ,  | 16 comments

Spotkanie entuzjastów Scali z okolic Wrocławia

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Fri, 15 Jan 2010 01:37:00 GMT

W najbliższy wtorek (19 stycznia 2010) odbędzie się pierwsze spotkanie WrASSE (grupy entuzjastów Scali z okolic Wrocławia) pt. “Scala w projekcie komercyjnym”. Szczegóły: tutaj.

Tagi , ,  | 3 comments