Debugowanie Merba w Netbeans

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 22 Jan 2009 03:30:00 GMT

Po paru godzinach walki z Netbeans, przeglądaniem źródeł, przekopywaniem list dyskusyjnych i zgłoszonym tickecie, w końcu udało mi się zmusić Merba do pracy z Netbeans. Mam też dobrą wiadomość, że Netbeans 7 (wersja trunk) w przyszłym tygodniu ma mieć dodane wsparcie do Merba (tworzenie projektów, debugowanie itp). Dla tych, co chcieliby już teraz móc debugować swoje projekty Merba w graficznym, ślicznym debugerze Netbeans, podaję instrukcję obsługi. :)

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 4 comments

Aplikacje dla Mac OS-X

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Mon, 19 Jan 2009 02:06:00 GMT

Nowi użytkownicy systemu Mac OS-X często się pytają o programy, lub odpowiedniki programów z innych systemów. Zamieszczona w dalszej części tekstu lista zawiera różne aplikacje jakie sam używam, lub uważam że są warte uwagi. Część z nich jest darmowa, część nie. Niektóre są tylko na OSX, inne (z racji Javy) działa na wielu platformach, jeszcze inne są tylko na Windozę, ale są związana tematycznie z OSX (np. MacDrive). Reszta to te aplikacje które uważam po prostu za warte uwagi. Lista będzie rozszerzana i modyfikowana w miarę upływu czasu.

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 11 comments

W kierunku Rails 3

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 18 Jan 2009 23:24:00 GMT

W dosyć regularnie publikowanych postach Yehudy Katza można obserwować jak postępuje refactoring Rails. Okazało się też, że DHH jest rozsądnym człowiekiem i posiada sensowne pomysły co do przyszłego, wspólnego API Rails 3. Połączenie Merba z Rails wprowadziło jednakże trochę zamieszania wśród autorów piszących książki o Merbie. Myślę, że mówienie o zupełnej deaktualizacji tych wszystkich książek jest zdecydowanie przedwczesne, bo zanim wyjdzie oficjalna wersja Rails 3, upłynie jeszcze sporo czasu.

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 5 comments