Shoulda - pozbycie się magii RSpec'a

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 28 Oct 2007 17:45:00 GMT

Od jakiegoś czasu w kręgach Ruby on Rails można zauważyć przesunięcie paradygmatu w zakresie metodologii testowania kodu. Popularyzowane podejście TDD (Test Driven Development) zostaje wypierane przez BDD (Behaviour Driven Development). Jedną z bardziej promowanych bibliotek jest RSpec. Mimo że kusi składnią przypominającą naturalny język angielski, próba wykorzystania RSPec w rzeczywistym projekcie szybko może stać się co najmniej kłopotliwe.

Czytaj dalej...

Tagi , , , , , , , ,  | 11 comments

Django ograniczeniem w rozwoju?

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sat, 27 Oct 2007 14:31:00 GMT

Django do dobry i szybki framework do większości zastosowań. Jednakże ci, którzy chcą za jego pomocą stworzyć stworzyć większy projekt, mogę mieć później problemy z dalszym jego rozwojem…

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 33 comments

Wrażenia z głosowania

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 21 Oct 2007 16:39:00 GMT

W Irlandii są małe mieszkania, wąskie drogi, mały też jest konsulat polski w Dublinie. Cztery osoby przy stoliku. W środku nie ma żadnego odizolowanego miejsca do głosowania. Postawili dwie budy, ale bez kotary ani drzwi.

Czytaj dalej...

Tagi , , ,  | 22 comments

IntelliJ IDEA dla Ruby on Rails i Haml w Netbeans 6

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sat, 20 Oct 2007 22:53:00 GMT

Powstaje coraz więcej zaawansowanych IDE do Ruby i Rails. Znany, komercyjny IDE do Javy IntelliJ IDEA w wersji 7 dodał silne wsparcie dla kodu Rubiego i Railsów. Wygląda może nie najgorzej ale jest płatny NB6 jest darmowy). Poza tym wygląda na mniej dojrzały niż Netbeans 6. Ten ostatni doczekał się pierwszej implementacji szablonów Haml.

Czytaj dalej...

Tagi , , , , , , ,  | 4 comments

Nie będzie rewolucji w gospodarce, chyba że wygra LPR

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Mon, 15 Oct 2007 02:10:00 GMT

Możemy być spokojni o polską gospodarkę po wyborach – taki wniosek płynie z odpowiedzi na pytania ankiety, jaką Money.pl rozesłał partiom.

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 16 comments

Debata w Polskim Radiu Londyn

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Mon, 08 Oct 2007 09:06:00 GMT

Wczoraj, w godzinnej debacie radiowej (jest dostępny mp3) uczestniczyli europoseł Jacek Saryusz-Wolski (PO), doradca premiera ds. Polonii i Polaków za Granicą Michał Dworczyk (PiS), wiceszef klubu parlamentarnego SLD Ryszard Kalisz (LiD), prezes Unii Polityki Realnej Wojciech Popiela (lista LPR) i twórca komunikatora internetowego Gadu-Gadu Łukasz Foltyn (startuje z listy PSL).

Tagi ,  | 6 comments

Internet nr 9/2007

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Fri, 05 Oct 2007 12:26:00 GMT

Tak ostatnio przeglądając (kupiony parę tygodni temu w Polsce) wrześniowy magazyn Internet, zauważyłem że wstawili wywiad ze mną do artykułu o blogach webmasterskich (s.89). :)

Czytaj dalej...

5 comments

Nie wiesz na kogo głosować?

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 04 Oct 2007 20:33:00 GMT

Wirtualna Polska udostępniła kalkulator wyborczy. Można sprawdzić do jakiej partii najbardziej zbliżone są nasze poglądy. Świetny pomysł!

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 19 comments

Rails 2.0 preview

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 04 Oct 2007 11:12:00 GMT

Mówiło się, że Rails 2.0 miał wyjść po i na Ruby 2.0. Może to i dobrze, że twórcy nie wytrzymali i udostępnili wersję testową Rails 2.0. Informacja o tym wydarzeniu pojawiła się na blogu oficjalnej strony RoR.

Czytaj dalej...

Tagi  | brak comments