Nginx i problem z wydłużonym timeoutem dla FastCGI

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Mon, 30 Jul 2007 10:10:00 GMT

Domyślne timeouty Nginxa są dosyć krótkie (60 s.) i czasami trzeba je wydłużyć. Np. podczas aktualizacji dużego forum w PHP gdzie tego typu operację robi się zwykle z poziomu przeglądarki. Przeszukując stronę domową Nginxa i internet znalazłem tylko opis wydłużenia timeoutu dla połączeń proxy (proxy_read_timeout 15m;) Działa to dobrze w wypadku typowych połaczeń proxy, np. Mongrela i Railsów, ale nie działa dla PHP, który używa FastCGI i procesu spawn-fcgi będącego częścią serwera Lighttpd.

Czytaj dalej...

Tagi  | brak comments

Koniec PHP 4

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sat, 28 Jul 2007 10:55:00 GMT

Wciąż popularny w ofertach hostingowych PHP 4.x będzie wkrótce musiał ustąpić miejsca dla PHP 5. Ogłoszono oficjalnie wstrzymanie prac nad rozwojem tej wersji. Wsparcie ma być jeszcze kontynuowane do końca tego roku. Potem nie będzie już żadnych nowych wersji (z wyjątkiem załatania ewentualnych błędów krytycznych, rzecz jasna).

Tagi  | 6 comments

Capistrano 2.0

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Wed, 25 Jul 2007 02:23:00 GMT

Capistrano to świetna, popularna biblioteka Rubiego służąca do automatyzacji operacji dostępnych za pomocą SSH i Subversion. Jest również zalecanym mechanizmem “deployingu” (tzn. wrzucania i aktualizacji kodu na serwerze uniksowym) dla Ruby on Rails.

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | brak comments

Nowy Haml 1.7

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 15 Jul 2007 21:36:00 GMT

Wyszła nowa wersja szablonów Haml 1.7. Dodano parę nowych możliwości i co ważniejsze, znacznie przyśpieszono pracę. Choć nadal Haml jest wolniejszy od ERb to już nie tak, jak wcześniej (wersja 2.0 ma być prawie tak samo wydajna jak ERb)

Zmienił się trochę sposób instalacji. Teraz wystarczy doinstalować “gem install haml” i potem odpalić w konsoli komendę:

haml --rails /sciezka/do/projektu/ror

BTW, ciekaw jestem kiedy doczekamy się implementacji Haml dla Pythona, bo dla PHP już jest.

Updated (2010-02-04) Scaml – implementacja Hamla dla Scali.

Tagi , , ,  | 6 comments