Merb 1.0 RC4 i filmy z MerbCamp

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Fri, 31 Oct 2008 01:59:00 GMT

Wyszła kolejna wersja Merba 1.0 RC4 (gemy noszą numer 0.9.12). Z ciekawszych rzeczy dodano integrację frameworka testującego z webratem oraz poprawiono merb-auth i współpracę z JRuby i Windowsem. Finalna wersja 1.0 ma pojawić do konferencji RubyConf (6-8 listopad 2008). Dostępne też są już filmy z konferencji MerbCamp!

Tagi , ,  | 4 comments

Comments

 1. Avatar jiima powiedział about 10 hours later:

  @JZ Próbowałem dodać komentarz i nic z tego nie wyszło, zamiast tego strona wyświetliła się skaszaniona. Browser którego używam to Safari 3.1.2 :(

 2. Avatar Jarosław Zabiełło powiedział about 11 hours later:

  Safari 3.1.2 (5525.20.1), jak widać – działa.

 3. Avatar Hubert Łępicki powiedział 1 day later:

  Hehe, szybko te rc numerki zmieniają… ale nic dziwnego jeśli np. rc3 używalny nie był wcale ;). Mam nadzieję że problem z zależnościami poprawili w rc4 i da się już jakiekolwiek aplikacje uruchamiać.

 4. Avatar Jiima powiedział 3 days later:

  @JZ

  Przypuszczalnie jakiś chwilowy problem bo komentarz o niemożności dodania komentarza się dodał…

  Tak przy okazji, ludzie od merba mogliby darować sobie datamappera w gemie “merb”. Nie oznacza to, że mam coś do DM’a, z systemów O/R akurat mi tem przypadł do gustu (podoba mi się, że model jest deklarowany explicite w obiektach, a migracja powstaje na ich podstawie), jednak jak na razie daleko mu do ideału jeśli chodzi o wydajność, no i chodzi tylko pod posixem (winda ma sterownik do SQLite, a jRuby nie ma nic).

(leave url/email »)

   Pomoc języka formatowania Obejrzyj komentarz