Django 1.0

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 04 Sep 2008 12:16:00 GMT

“Nie, to nie halucynacje, naprawdę już jest.” Tak rozpoczyna się ogłoszenie odnośnie wydania finalnej wersji Django 1.0. Trochę za długo to trwało. Prawdę mówiąc, nie wiem czy znajdę jeszcze dość sił aby wgłębiać się ponownie w Django. Pylons 1.0 jest planowany na koniec roku. Rails 2.2 ma podobno wyjść gdzieś koło października. Ale najbardziej oczekuję na Merba 1.0 który (wg planów) ma być się pojawić 11 października (termin łączy się z konferencją Merbcamp 11-12 X 2008 w San Diego gdzie pewnie Ezra Zygmuntowicz będzie chciał zaprezentować jego wersję finalną)

Tagi , , ,  | 2 comments

Comments

  1. Avatar Szymon powiedział 4 months later:

    Dlaczego wybrales akurat Merb? Czym Cie do siebie przekonal? Ja sie przerzucilem na Django wlasnie i poki co fajnie to wyglada.

  2. Avatar Jarosław Zabiełło powiedział 4 months later:

    @Szymon jak ci pasuje Django to go używaj. To dobry framework. Dla mnie jednak jest zbyt ograniczający (słaby URL resolver, brak migracji w ORM, brak obsługi wielu baz w projekcie itp). Tak, wiem, że są jakieś projekty, które przynajmniej część tych wad mają rozwiązać, ale nie są one dopracowane ani dojrzale na tyle, aby stać się częścią oficjalnej dystrybucji. Troszkę więcej w innym komentarzu.

(leave url/email »)

   Pomoc języka formatowania Obejrzyj komentarz