Ruby on Rails w Irlandii

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 29 May 2008 19:21:00 GMT

Tak pomyślałem, że może wrzucę info tutaj, bo trochę osób z branży czyta ten blog. Otóż w mojej firmie szukamy jakiegoś railsowca do zespołu.

Tagi , , ,  | 9 comments

Nisus Writer Pro - zabójca Worda 2008

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Fri, 23 May 2008 20:41:00 GMT

Po sprawdzeniu prawie wszystkich dostępnych procesorów tekstu, w końcu mam zwycięzcę. Zdecydowanie najlepszy jest Nisus Writer Pro. Najnowsza wersja (1.1) ma już nawet polski interfejs. Ale najważniejsze, że jest jakieś 2-3 razy szybszy i niezrównanie bardziej stabilny od od Worda 2008. Drugi kolejności byłby Mellel, ale jego główną wadą jest słaba współpraca z Wordem (Mellel zupełnie inaczej obsługuje style więc je gubi przy imporcie/eksporcie). Żadne LaTeX czy inne Pagemakery mnie nie interesują, bo to nie procesory tekstu, ale systemy łamania tekstu (DTP). Także chwalony iWork też odpada. Dobry do prostych tekstów, ale nie nadaje się zupełnie do pisania dłuższych, złożonych tekstów, np. książek. Nisus jest tu zdecydowanie najlepszy.

Czytaj dalej...

Tagi , , , , , , ,  | 28 comments

Git rządzi

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 18 May 2008 16:28:00 GMT

Jeśli miałem wcześniej jakieś wątpliwości czy przejść na Gita czy trzymać się SVN’a, to już dziś ich nie mam. Wygoda tworzenia lekkich branchy Gita jest powalająca. Dzisiaj podczas tworzenia aplikacji z użyciem Sequel’a postanowiłem sprawdzić DataMappera...

Czytaj dalej...

Tagi , , , ,  | 15 comments

Agile 3 - jednak wyjdzie

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 01 May 2008 18:15:00 GMT

Mimo, że wcześniej DHH niezbyt entuzjastycznie wypowiadał się na temat pisania kolejnej edycji bestseleru Agile Web Development in Rails, to jednak ugiął się pod ciężarem oczekiwań i trzecie wydanie będzie! Ci, co nie chcą czekać, mogą już teraz kupić PDF z wersją beta książki.

Czytaj dalej...

Tagi ,  | 2 comments