Passenger mod_rails

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sat, 19 Apr 2008 03:31:00 GMT

Choć sam Rails jest intuicyjny i prosty w użyciu, to już sposób użycia go na serwerze produkcyjnym (gdzie liczy się głównie szybkość i stabilność) nie jest takie oczywiste z powodu istnienia wielu, alternatywnych rozwiązań. Powstały niedawno moduł dla Apache – mod_rails – może wszystko zmienić. Dzięki niemu uruchomienie Rails na serwerze staje się praktycznie tak samo trywialne jak w przypadku PHP i modułu mod_php!

Czytaj dalej...

Tagi , , ,  | 5 comments

Google App Engine

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 13 Apr 2008 19:12:00 GMT

Od niedawna Google oferuje dosyć atrakcyjną możliwość pisania aplikacji webowych wykorzystujących potęgę ich infrastruktury – Google App Engine. Usługa jest darmowa i jeszcze testowa. Można stworzyć do 3 aplikacji z których każda może używać do 500MB danych trzymanych w BigTable i Google obiecuje że bez problemu będzie można uzyskać do 5 mln odsłon miesięcznie i niezły traffic 10 TB/m-c.

Czytaj dalej...

Tagi , ,  | 10 comments

GitHub oficjalnie

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 10 Apr 2008 23:38:00 GMT

Po okresie pilotażowym, GitHub wystartował oficjalnie. GitHub udostępnia wygodne zarządzanie projektami korzystającymi z Git’a – rozproszonego systemu wersjonowania kodu. Poza opcjami komercyjnymi jest dostępne darmowe konto dla projektów open source (tzn. nie można w nim trzymać prywatnych, zamkniętych repozytoriów, ale poza tym jest w wystarczająco funkcjonalne). Na Git’a migruje coraz więcej projektów. Poza Merbem i (wkrótce) Railsami, na GitHuba przeniosły się już: Haml, Ebb, JSpec, Capistrano, DataMapper itd.

Tagi , ,  | 3 comments

Nadchodzi Rails 2.1

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 03 Apr 2008 02:58:00 GMT

Jest bardzo bardzo niewiele książek opisujących aktualny stan Railsów 2.0.2 a już szykuje się kolejna wersja – 2.1 (nawet The Rails Way nie opisuje 2.0.2, ale tylko trochę z wersji edge, sprzed wydania 2.0) Jaką książkę nie zaczęto by pisać, staje się szybko nieaktualna. Co za czasy…

Czytaj dalej...

Tagi ,  | 10 comments