RadRails 1.0

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 13 Mar 2008 02:47:00 GMT

Pogłoski o śmierci RadRails były chyba trochę przedwczesne. Firma Aptana wypuściła przedwczoraj nowy RadRails 1.0. Wewnętrznie używany jest JRuby 1.11RC2. RadRails pozwala na uruchamianie Rubiego, JRuby i … Rubiniusa. Chwalą się nawet, że mają więcej funkcji niż Netbeans 6. Aptana dodatkowo zapewnia integrację z Jaxerem, wsparcie do Adobe AIR, i jak zwykle bardzo dobry parser do HTML, CSS i debugger JavaScript. Mimo wszystko, nie wiem czy to wszystko wystarczy, bo Netbeans 6 ma znacznie bardziej inteligentny, kontekstowy analizator kodu Rubiego, podczas gdy RadRails używa znacznie mniej wyrafinowany plugin RDT (o którym poza tym chodzą od dawna pogłoski że przestał być rozwijany). W każdym razie takie współzawodnictwo i obecność dwóch tak dobrych IDE to na pewno dobra wiadomość dla wszystkich sympatyków Ruby on Rails.

Tagi , , , , , ,  | 4 comments

Comments

 1. Avatar Seban powiedział about 6 hours later:

  Ja do Eclipse mam ogólnie sentyment, ale Netbeans do Rubiego jest naprawdę dobry. RadRails 1.0 pewnie spróbuję, może będzie w stanie odciągnąć mnie od NB, który też doskonały nie jest. Muszą porównywać się do NB by pokazać ewentualną przewagę na ,,liderem’’ IDE-wyścigu. Ciekawe jak odpowie NB 6.1

 2. Avatar pietia powiedział about 7 hours later:

  Milo, ze RadRails sie rozwija – ale i tak NB na razie prowadzi w wyscigu.

 3. Avatar Robert Pankowecki powiedział about 16 hours later:

  Co nie zmienia jednak faktu, że dopełnianie metod w netbeans to i tak totalna porażka i częstokroć zostajemy zasypani gradem metod ze wszystkich możliwych klas.

 4. Avatar Radarek powiedział 2 days later:

  http://blogs.sun.com/tor/entry/feature_comparisons

  tu komentarz, odnośnie porównania Aptana <=> Netbeans, głównego autora wsparcia w Netbeans do Rubiego.

  Robert, dobrego podpowiadania składni nie będzie nigdy. Nie w przypadku języków dynamicznych.

(leave url/email »)

   Pomoc języka formatowania Obejrzyj komentarz