Merb 0.5

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 10 Jan 2008 10:53:00 GMT

Konkurencja Railsów przyśpiesza. Ezra Zygmuntowicz i jego team wypuścili nową wersję Merb’a 0.5. Nowa wersja zawiera wiele usprawnień, w repozytorium została oznaczona jako “The big cleanup”. M.in. usprawniono współpracę z Hamlem za pomocą prekompilacji i szybszego includowania hamlowych partiali. Wbudowano wsparcie dla Sass dodają podkatalog sass w katalogu public. Przybyło też generatorów kodu, pozbyto się brzydkich stałych, itp., itd. Pojawiły się też nowe wersje gemów merb_datamapper, merb_sequel, merb_activerecord i merb_helpers. Nowa wersja Merba została nazwana “Thanks Zed” (w podziękowaniu dla Zeda Shaw, twórcy Mongrela)

Tagi , ,  | 7 comments

Django on Jython

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Tue, 08 Jan 2008 03:34:00 GMT

Pythonistas chyba pozazdrościli możliwości odpalenia Railsów w JRuby. Trwają prace nad uruchomieniem frameworka Django w Jythonie, implementacji Pythona w czystej Javie.

Czytaj dalej...

Tagi , , ,  | 8 comments

Wściekły Zed i dyskusja wokół Rubiego i Railsów

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Sun, 06 Jan 2008 22:49:00 GMT

Ostatnio jest trochę szumie w branży po bezpardonowym (i niewybrednym) ataku Zeda Shaw uderzającym w kilka znanych postaci z kręgów Rubiego i Rails. Pewnie nikt by na to nie zwrócił uwagi gdyby nie to, że Zed jest autorem znanego projektu Mongrel. Choć wpis się źle czyta (bo jest rozwlekły i niepotrzebnie przeplatany ciągłymi przekleństwami autora) to zwrócił uwagę na kilka istotnych problemów.

Czytaj dalej...

Tagi , , , , , , , , ,  | 17 comments