Borland i Ruby on Rails

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Fri, 25 May 2007 12:23:00 GMT

Przybywa kolejnych edytorów IDE dla Ruby on Rails. Tym razem do stawki włączył się Borland (a właściwie CodeGear). Plany mają ambitne bo chcą stworzyć najlepszy IDE dla Ruby i Railsów.

Niestety, produkt pewnie będzie płatny i jak na razie nie ma skąd go pobrać aby zobaczyć jak działa. Parę tygodni temu zapisałem się do grupy beta testerów, ale do dziś nie dostałem ani płytki ani informacji skąd pobrać wersję beta, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.

Borland ma niezłą konkurencję, zobaczymy jak sobie da radę. Zwłaszcza że nowy Netbeans6 “szaleje” z opcjami podpowiedzi dla Rubiego, są coraz lepsze.

Poza tym niedawno wyszedł Komodo 4.1 i na liście chwalą się że ich edytor ma najlepsze wsparcie dla Rubiego i Railsów. Z tego co widzę, to wersja 4.1 nadal nie wyświetla dokumentacji zintegrowanej z listą metod podczas podpowiedzi. Wysłałem im maila aby to dodali albo przestali się przechwalać, bo pod względem podpowiedzi to Netbeans 6 bije ich na głowę.

Tagi , , , , , ,  | 5 comments

Comments

 1. Avatar Seban powiedział about 5 hours later:

  A ja myślę, że szanse na bycie tym najpopularniejszym mają tylko te darmowe. Chyba, że te komercyjne będą miały jakiegoś super ficzera, dla którego warto będzie zapłacić. Ale fajnie, że powstają nowe IDE. To kolejne dowody na potencjał jaki w sobie ma Ruby i RoR.

 2. Avatar Michal powiedział about 8 hours later:

  Bardzo silnym ficzerem w edytorach dla jezykow dynamicznych jest podpowiadanie skladni, bo niestety dowiedziec sie jaki jest typ jakiegos obiektu podczas pisania kodu nie jest rzecza banalna.Dla przykladu bardzo popularny Stani Python Editor robi to moim zdaniem żałośnie.

 3. Avatar splatch powiedział 1 day later:

  Przypomina mi się jeden projekt borlanda dla PHP – był to naturalnie RAD. Tylko, że po co komu RAD, który, podobno wypieprzał się na samej prezentacji, i któremu poświęcono na prawdę mało czasu.

  Fajnie, że Borland, próbuje coś robić, ale wydaje mi się, że komercjalizacja softu dla Ruby czy też PHP to nie najlepszy pomysł, tym bardziej, że jak wspominałeś na rynku już istnieje konkurencja. Czyżby Borland się spóźnił?

  Co do najlepszego – każdy chce być w czołówce, ale samymi chęciami Borland nie wygra. :)

 4. Avatar Jarosław Zabiełło powiedział 1 day later:

  Michał: darmowy SPE i tak dużo lepiej podpowiada kod Pythona od komercyjnego, drogiego Komodo IDE. Ten to nawet nie umie wyświetlić docstringów. Oczywiście najlepiej podpowiadającym edytorem do Pythona jest z całą pewnością komercyjny WingIDE Pro.

 5. Avatar pielgrzym powiedział 2 days later:

  Borland od kilku lat coś kombinuje. Problem jest taki, że sam nie wie co chce uzyskać. Wygląda na to, że nie wyciągnął wniosków z lekcji pt. Kylix.

(leave url/email »)

   Pomoc języka formatowania Obejrzyj komentarz