RadRails najlepsze narzędzie do RoR?

Opublikowane przez Jarosław Zabiełło Thu, 23 Mar 2006 05:53:00 GMT

RadRails to wysokiej klasy edytor klasy IDE dedykowany do pracy z Ruby on Rails. Jest on przeróbką kodu słynnego Eclipse. RadRails otrzymał nagrodę najlepszego narzędzia developerskiego pod Eclipse: “Eclipse Best Developer Tool”.

Najnowsza wersja RadRails (0.6.1) wprowadza kolejne udogodnienia w pracy, więcej generatorów, dodano obsługę unit testów, lepsze uzupełnianie kodu (hmm, przypomina coraz bardziej TextMate).

Dzięki RadRails, nie trzeba w ogóle wchodzić do konsoli aby uruchamiać skrypty Railsów. RadRails generuje (lub usuwa kontrolery), modele, restartuje webrick’a (wbudowany serwer www dedykowany do pracy developerskiej), ma wbudowany podgląd przeglądarki, . W sumie wszystko w jednym.

Posted in ,  | Tagi , ,  | 9 comments

Comments

 1. Avatar Piotr Usewicz powiedział about 3 hours later:

  Uh… Najlepszego… Nie wiem, ja uzywam RadRails i nadal go nie znosze :>

 2. Avatar Paweł Kondzior powiedział about 5 hours later:

  Najlepszego z dostepnych na 3 najpopularniejsze platformy ;)

 3. Avatar Andrzej powiedział about 7 hours later:

  Na moim Ubuntu ciagle sie wiesza…

 4. Avatar Jarosław Zabiełło powiedział about 13 hours later:

  Na moim winxp chodzi bardzo stabilnie. Może masz starą JVM? Ja używam JDK 1.5 ze strony suna i wszystko śmiga bez problemu.

 5. Avatar ocher powiedział 2 days later:

  Moim zdaniem edytor w RadRails jest strasznie mizerny – w ogole nie ma jakiegos sensownego wcinania, szablony sa koszmarne – wstawiane zostaja w pierwszej kolumnie i z tego co sie orientuje autorzy radrails na razie nie bardzo wiedza jak obejsc ten problem.

  Nie wiem, czy moze nie dokopalem sie do jakis opcji ale na razie pisze sie w tym strasznie niewygodnie. Znacznie lepszy jest juz jEdit z odpowiednimi pluginami.

 6. Avatar PaK powiedział 2 days later:

  Z kazda wersja jest o krok lepiej :)

 7. Avatar lopex powiedział 3 days later:

  To nie jest przeróbka eclipse, tylko aplikacja RCP (Eclipse to też jest w zasadzie przykładowa aplikacja RCP oparta na modelu OSGI)

 8. Avatar Adamh powiedział 4 days later:

  Rozwijajac mysl lopexa: RadRails – to tak jak wszystko inne stworzone w oparcu o Eclipse – tylko plugin. Uwazam, ze poza TextMatem jest to najlepsze srodowisko do RoR, szczegolnie gdy teraz jest zintegrowany z RDT

 9. Avatar baael powiedział 2 months later:

  a ja uzywam DreamWeavera z pluginem i mi stanowczo wystarcza, czasem mam tez zapędy do JEdit. RadRails mi niesmakuje :)

(leave url/email »)

   Pomoc języka formatowania Obejrzyj komentarz